O NÁS

dudin_winery_firma

O NÁS

Vinařství „DUDIN“ bylo založeno v roce 1989, a leží v srdcí centrální Makedonie, vinařská oblast Tikveš, přímo na břehu řeky Vardar, známe také jako Povardarie. Poblíž se nachází archeologické naleziště „Stobi“ s nálezy z druhého století před našim letopočtem, kde jsou důkazy, že místní lide už tehdy oslavovali dary života, a drželi v rukou kalichy vinného moku z hroznů a vinic tehdejší doby.

Vinařství patři rodině Dudin a je odkazem na historii výroby vína už od dávných časů jejích předků. Vinařství prošlo kompletní modernizaci v roce 2004, a bylo vybaveno nejnovější a nejmodernější technologii na výrobu vína. Vinařství má za cíl vyrábět vysoce kvalitní vína, pro delší dobu zraní a konzumaci. Vína se vyrábí z celosvětově známých odrůd jako je: Merlot, Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Riesling. Vinařství vyrábí také svoji exklusivní řadu vín Barrique z odrůd: Merlot, Cabernet Sauvignon a Chardonnay s názvem AKRATO, což v překladu ve staromakedonském jazyce znamená čisté víno.  Nejlepším potvrzením o kvalitě vín vinařství „DUDIN“ jsou certifikáty a medaile, které získaly na konaných akcích jak v Makedonii, tak v Evropě a po celým světě. Velké zlaté medaile ve Skopje, bílé víno šampionů v Negotině, zlaté medaile za všechny vína v Kavadarci. Nejvýznamnější ocenění je bronzová medaile ve Franci na „Chardonnay du Mond“  za víno Akrato Chardonnay Barrique a zlatá medaile v Čině za víno Akrato Merlot Barrique. Se záměrem nabídnout to nejlepší pro konzumenty, drží Vinařství Dudin krok se světovými trendy, a zástupci vinařství jsou častými návštěvníky vinných veletrhu po celým světě, nevyjímaje veletrhu „ Víno & Delikatesy“ v české metropoli Praha.

Kvalitní půda a klimat poskytuje příznivé podmínky pro pěstování vinných odrůd a produkcí vysoce kvalitních vín. V letním období od června až do srpna je horko s průměrnou teplotou 25 stupňů celsia, a na podzim je slunečno a prší velmi zřídka. Tyto podmínky jsou příznivé pro hromadění cukru a rovnováhu mezi cukrem a kyselinou.

Vinařství má kapacitu 500 000 litrů vína, kterou zaplňuje částečně z vlastních plantáž a částečně z hroznů od místních pěstitelů s nimž má vinařství vynikající a dlouhodobou spolupráci. Celý proces produkce hroznů až po jejích konečné zpracování je pečlivě řízen profesionálním týmem z vinařství Dudin. Naše vína jsou zastoupena na místním trhu a můžeme je nalézt po celé Makedonské republice ve vybraných prodejnách, restauracích, hotelech či jiných rekreačních zařízeních. Náš tým prodejců vyvíjí neustále úsilí a dosahuje výborné výsledky na poli zahraničního obchodu, a proto naše vína můžete nalézt také v sousedních státech jako: Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko, dále Rakousko a Německo a nově také v České Republice a Polsku. Víno prodáváme také do Zamoří v zemích jako je: Amerika, Kanada a Čina.

Víno „DUDIN“ spojuje minulost a budoucnost, láska která je věnovaná tradicím starých mistrů v harmonii se současnými znalostmi a technologii dokáže tento zázračný mok uchovat do láhve, láhve plné vášně a života.

 

dudin-lozje macedonia_map_dudindudin_barique2 dudin_winery_3

Comments are closed.